HQ PREAMP-220 HQ PREAMP-220 voorversterker: van uw platendraaier naar uw INport
Bestel on-line bij Vego, levering naar Nederland en Vlaanderen


LEUKE, HANDIGE, NUTTIGE EN GOEDKOPE ELEKTRONICA PRODUCTEN VAN VEGO
klik hier voor compleet overzicht

XITEL PAGINA     VOORDELEN VAN XITEL     DOWNLOAD HANDLEIDINGEN     VEGO SITE

Slechts € 16,16
(prijs exclusief 19 % BTW en verzending)

PREAMP-220: waarom een RIAA-versterker?
Als u uw oude LP's met de Xitel INport wilt digitaliseren, dan zit u met twee problemen:
- te lage uitgangsspanning van uw draaitafel;
- foutieve frequentieweergave van uw draaitafel.

Te lage uitgangsspanning
Het magnetodynamisch element (de 'naald') van uw platenspeler geeft een spanning af die maar een paar mV (duizendsten van een volt) groot is. Ter vergelijking: uw CD-speler geeft een spanning af van gemiddeld 500 mV. U moet dus de uitgangsspanning van uw draaitafel flink versterken voor deze naar uw Xitel INport kan. Dat versterken moet zo dicht mogelijk bij uw platenspeler gebeuren, anders zal het zeer kleine signaal via lange kabels storingen oppikken. Om dit probleem op te lossen moet u een RIAA-versterker zo dicht mogelijk bij uw draaitafel zetten.

HQ PREAMP-220 RIAA-versterker


Foutieve frequentieweergave
Tijdens het snijden van de matrijzen waarmee uiteindelijk LP’s worden geperst, past men een zogenaamde RIAA (Recording Industry Association of America) correctie toe. Deze correctie is niets anders dan het verzwakken van de lage tonen met maximaal 20 dB en het versterken van de hoge tonen met maximaal 20 dB, met als knikpunt 1.000 Hz. Zou een dergelijke correctie niet worden uitgevoerd, dan zouden de lage tonen heel brede groeven nodig hebben en zouden de hoge tonen verloren gaan in de eigen ruis van het vinyl waarvan de plaat is gemaakt. In een RIAA-versterker vindt het omgekeerde proces plaats waardoor de geluidsweergave weer frequentie-recht is. In bovenstaande figuur is de noodzakelijke frequentiecorrectie weergegeven.

De elektronica in de HQ PREAMP-220 RIAA-versterker verzorgt zowel de versterking van het kleine signaal als de RIAA-frequentiecorrectie.

PREAMP-220: RIAA-versterker
De PREAMP-220 RIAA-versterker van HQ zet u tussen de uitgangskabel van uw platenspeler en de ingang van uw Xitel INport. Dat is alles!

Technische gegevens
- voedingsspanning: 230 V
- ingangssignaal: 5 mV typisch (1 kHz)
- ingangsimpedantie: 100 k-ohm
- uitgangssignaal: 450 mV typisch (1 kHz)
- uitgangsimpedantie: 100 k-ohm
- frequentiebereik: 18 Hz tot 20 kHz
- signaal/ruis-verhouding: groter dan 50 dB

HQ PREAMP-220 RIAA-versterker

PREAMP-220: pakketomvang
- 1 x PREAMP-220 RIAA-versterker met netvoeding
- 1 x stereo audio-kabel, 2 x RCA-tulp naar 2 x RCA-tulp
HQ PREAMP-220 RIAA-versterker

elektronica
elektronica De HQ PREAMP-220 RIAA-versterker wordt in Nederland en België uit voorraad verkocht door
Vego VOF, Postbus 32.014, 6370 JA Landgraaf (NL)

telefoon: 045-533.22.00, fax: 045-533.22.02
e-mail: verkoop@vego.nl, internet: www.vego.nl