Audio-video accessoires van Nedis KN-TTUSB100, platenspeler digitiser met RIAA-versterker
Bestel on-line bij Vego, levering naar Nederland en Vlaanderen

LEUKE, HANDIGE, NUTTIGE EN GOEDKOPE ELEKTRONICA PRODUCTEN VAN VEGO
klik hier voor compleet overzicht

HOOFDMENU VEGO SITE     NAAR DE AUDIO-VIDEO ACCESSOIRES PAGINA     DOWNLOAD HANDLEIDINGEN

Slechts € 30,43
(prijs exclusief 19 % BTW en verzending)

KN-TTUSB100: kennismaking
Met de KN-TTUSB100 kunt u analoge audio van uw platendraaier of van cassettes omzetten in digitale audio in WAV-formaat. Gebruikt u uw platenspeler, dan wordt automatisch een RIAA-voorversterker ingeschakeld, waardoor het signaal van uw magneto-dynamisch pick-up element (MM of MC) met de juiste frequentie-compensatie wordt weergegeven.
U kunt de KN-TTUSB100 ook gebruiken als voorversterker waarmee u uw platendraaier op de LINE-ingang van uw analoge versterker kunt aansluiten. In dit geval moet u de USB-kabel toch aansluiten, omdat de RIAA-versterker gevoed wordt uit de 5 V USB-voeding van uw PC.

Digitaliseer uw oude LP's met maximale kwaliteit!

KN-TTUSB100, kennismaking

KN-TTUSB100: aansluiten
Mini-USB connector, hiermee verbindt u de KN-TTUSB100 met uw PC voor het opslaan van digitale audio en voor de 5 V voeding.
Omschakelaar tussen LINE IN en PRE-AMP OUT. In de eerste stand kunt u een analoog LINE-signaal (bijvoorbeeld van een CD-speler) aansluiten en digitaliseren. In de tweede stand kunt u het signaal van uw platenspeler versterkt naar uw analoge versterker sturen (LINE-ingang).
Connector voor 3,5 mm jack-plug voor het aansluiten van LINE-signalen, zie (2).
MM/MC schakelaar, schakelt om tussen Moving Magnet of Moving Coil, zie de specificaties van uw platenspeler.
Twee RCA-connectoren voor het aansluiten van uw platenspeler.
Aarding-aansluiting, om brom te vermijden moet u de aarde van uw platenspeler hiermee verbinden.
KN-TTUSB100, aansluiten

KN-TTUSB100: digitaliseren van uw LP's
Sluit de twee RCA-connectoren (wit en rood) van uw platenspeler aan op de twee PHONO IN ingangen van de KN-TTUSB100.
Sluit de aardingsdraad van uw platenspeler aan op de aardingsklem van uw KN-TTUSB100. Dit is belangrijk voor het vermijden van brom bij de opname.
Zet de schakelaar MM/MC in de stand die past bij het element (=naald) van uw platenspeler. MM: Moving Magnet element, MC Moving Coil element. Lees de gebruiksaanwijzing van uw platenspeler!
Sluit de meegeleverde USB-kabel aan op de USB uitgang van de KN-TTUSB100.
Sluit het andere einde van deze kabel aan op een vrije USB-poort van uw PC.
Windows reageert met de tekstballon Nieuwe Hardware gevonden: USB-PREAMP. De noodzakelijke driver USB-HID (USBCCGP.SYS) wordt automatisch geďnstalleerd. De groene LED op de KN-TTUSB100 gaat branden.
U kunt nu met een audio opneem-programma, bijvoorbeeld Microsoft Geluidsrecorder, uw LP's omzetten naar digitale audio onder de vorm van WAV-bestanden.
KN-TTUSB100, digitaliseren van uw LP's

KN-TTUSB100: gebruik als platenspeler voorversterker
Om het geluid van uw LP's goed weer te geven moet u een zogenaamde RIAA-compensatie toepassen. Deze elektronica zit standaard in de KN-TTUSB100. U kunt dit apparaat dus ook gebruiken om uw platenspeler aan te sluiten op een LINE-ingang van een analoge versterker.
Sluit uw platenspeler en uw PC als beschreven aan op de KN-TTUSB100.
Sluit de audiokabel met aan het ene einde een 3,5 mm stereo jackplug aan op de OUT van de KN-TTUSB100.
Sluit deze kabel met aan het andere einde twee RCA-connectoren aan op een LINE- of AUX-ingang van uw analoge versterker.
Zet de schakelaar LINE IN - PRE-AMP OUT in de stand PRE-AMP OUT.
KN-TTUSB100, gebruik als platenspeler voorversterker

KN-TTUSB100: digitaliseren van LINE-signalen
U kunt de KN-TTUSB100 ook gebruiken voor het digitaliseren van analoge LINE-signalen zoals bijvoorbeeld de uitgang van een Audio-CD speler of een cassettedeck.
Sluit uw KN-TTUSB100 aan op een vrije USB-poort van uw PC, zoals reeds beschreven.
Sluit de uitgang van de bron, in dit geval een CD-speler, aan op de OUT van de audio-digitiser.
Zet de schakelaar LINE IN - PRE-AMP OUT in de stand LINE IN
Om brom te vermijden kunt u de aarde-aansluiting van de KN-TTUSB100 verbinden met de aarde van uw PC.
U kunt nu met een audio opneem-programma, bijvoorbeeld Microsoft Geluidsrecorder, uw analoog geluid omzetten naar digitale audio onder de vorm van WAV-bestanden.
KN-TTUSB100, digitaliseren van LINE-signalen

KN-TTUSB100: waarom een RIAA-versterker?
Bij het snijden van een LP worden de lage tonen veel minder sterk opgenomen dan de hoge tonen. Dit heeft te maken met de eigenschappen van de groef in de plaat en met de eigen ruis van het vinyl van de plaat.
Als u zo'n LP weer afspeelt, moet uw versterker in staat zijn deze opnameverschillen tussen lage en hoge tonen te compenseren. Dat doet men door een RIAA-versterker tussen te schakelen, die de lage tonen ongeveer 20 dB meer versterkt dan de middentonen en de hoge tonen ongeveer 20 dB verzwakt.
DE KN-TTUSB100 is standaard uitgerust met een dergelijke RIAA-versterker, u heeft dus geen extra kastjes nodig als u uw LP's wilt digitaliseren!
KN-TTUSB100, de RIAA-versterker

KN-TTUSB100: technische specificaties
- Versterker: volgens de RIAA frequentiekarakteristiek
- Sampling-rate: 48 kHz
- Audio ingang: 2 x RCA female
- Audio uitgang: 3,5 mm stereo jackplug
- USB-interface: via USB 5-pin mini-B
- Voeding: 5 V via USB-kabel
- Besturingssystemen: Windows 2000, XP, Vista (32 bit), Windows 7 (32 en 64 bit), Mac-OS 2.1, 10.2, 10.4
- Afmetingen: 128 mm x 69 mm x 30 mm
- EAN-code: 5412810117017

KN-TTUSB100: pakketomvang
1 x audio-digitiser met RIAA-versterker KN-TTUSB100
1 x USB-kabel, type A naar type mini-B
1 x audio-kabel, 2 x RCA naar 1 x 3,5 mm jackplug
1 x audio-kabel, 1 x 3,5 mm jackplug naar 1 x 3,5 mm jackplug
1 x Nederlandstalige handleiding
KN-TTUSB100, pakketomvang

elektronica
elektronica Deze audio en video accessoires van Nedis worden in Nederland en België verkocht door
Vego VOF, Postbus 32.014, 6370 JA Landgraaf (NL)

telefoon: 045-533.22.00, fax: 045-533.22.02
e-mail: verkoop@vego.nl, internet: www.vego.nl